top of page
HELP FOR UKRAINIANS

Офіційний Telegram-канал консульського відділу
Посольства Украіни у Великій Британії

t.me/UAConsulUK (https://t.me/UAConsulUK)

Що потрібно робити по прибуттю до Великобританії?

 

Прийміть до уваги, незважаючи чи ви приїхали в UK по Family scheme чи по спонсорській " Homes for Ukraine" програмі у вас є абсолютне право на роботу, безкоштовне навчання і медицину та бенефіти (соціальні виплати).

1. Перший крок це відкриття Bank account - банківський рахунок. Більшість з них потребує BRC/BRP картку або proof of address, але для українців є спрощені процидури, коли ви приходите в банк, скажіть що ви з України.  Ми рекомендуємо 2 банки: Barclay's and Natwest, їх офіси знаходяться майже у всіх великих містах. Також можна відкрити в  банку Monzo, Revolute, але у них не має відділень, вони онлайн. 

Barclays,  Monzo, Revolute використовує вашу геолокацію, тобто можна відкрити рахунок вдома, не треба йти в банк. Загрузить додаток і використовуючи додаток зробите рахунок.  Працівники з  Natwest банку допоможуть відкрити рахунок в самому банку, приносьте документи з собою.

2. SIM card - ви можете придбати від  різних мобільних операторів. Ми рекомендуємо : Three and Vodafone, вони пропонують безплатні карточкиі в  дзвінки в них безплатні до України. Магазин Three  в  Woking: 55 The Peacocks Centre, Woking, GU21 6GD .

SIM карту Vodafone можна отримати в Ukrainian hub (Lighthouse.) Але зараз у нас немає в наявності, чекаємо на нові поставки.

3. £200 - Oдноразовий платіж для всіх українців, які прибули за спонсорською візою Local council - місцева рада, Woking Council  може допомагати з одноразовою виплатою в £ 200 на людину, яка прибула по спонсорській візі. Ваш спонсор може записати вас на прийом, написавши на електронну пошту: refugee.support@woking.gov.uk,  щоб отримати картку, вам потрібно мати  паспорт та документ, що підтверджує посвідчення особи. 

3. General Practice, але частіше використовують скорочену форму GP. (Як в Україні Сімейний лікар). Вам необхідно зареєструватися. Вводите «Find a GP» у Google і вказуєте ваш пост код (індекс).  Якщо знайшли самий ближчий  GP ,  перейдіть до них на веб сторінку, і подайте заявку, вас зареєструвати, або можете йти до них в офіс ( за адресою) і вас зареєструвати, коли ви заповните форму .

4. Треба чим скоріше подати заяву на Biometric Resident Permit (BRP) для того щоб продовжити ваше перебування на території Великобританії. Наразі вони усі дійсні до кінця грудня 2024 року. Після заяви (схожої на ту як ви подавалися на візу), вам необхідно буде знайти та забронювати безкоштовну! дату для відбитків пальців та завантажити чи принести на зустріч паспорт (по бажанню + супроводжуючі документи). Чекати на картку можно від 7 днів до 4 тижнів. Раніше чекали до 8 місяців на картку, тому наберіться терпіння. Не рекомендують залишати країну до того часу як отримаєте BRP. 

5. Benefits

Universal Credit - «чи це є кредит чи ні і чи потрібно нам його віддівати», - найчастіше запитання, яке турбує багатьох. 

Універсальний кредит - це платіж, який допомагає покрити витрати на життя. Оплачується щомісяця. Перша виплата прийде через 5-7 тижнів від дати подачі.  

Це не кредит, і його не потрібно віддавати - це умовно наша біржа праці, де Job Centre буде підшукувати вам роботу, робити з вами резюме, і таке інше. 

Складається  Universal Credit   з таких елементів як: стандартна допомога по безробіттю, допомога з дитиною/дітьми, допомога з оплатою житла, з покриттям витрат на садочок, допомога людям із вадами здоров‘яі т.д Child Benefit може допомогти вам з витратами на ваших діток. Зазвичай він виплачується кожні 4 тижні.  Pension credit Пенсійний кредит, не плутайте зі State Pension. Виплати по Pension Credit для чоловіків та жінок , яким є 66 років. Якщо у вас важка інвалідність .Ви можете отримати додаткові 

6. National Insurance number  (Дуже схожий на український ідентифікаційний код) це  обов'язковий документ в UК можливості працювати та отримувати бенефіти (підтримку від держави). Виготовляється 5-10 робочих днів після подачі. Можливо зробити самому, через веб сайт. https://www.gov.uk/apply-national-insurance-number

Чи ви можете прийти в Job Center (Центр зайнятості)  і там вам допоможуть зробити.  Дo вашого відома, у Job Center, Woking кожної п’ятниці, вранці, з 10:30 до 12:00  можливо приходити без запису. У п’ятницю не потрібно, але у інші дні ви не можете прийти не записавшись на прийом. Woking Church Street West Jobcentre, 6 Church St W, Woking GU21 6AZ  https://g.co/kgs/7KcSeh

Можна записатися самому на прийом або звернутися в Citizen Advice Borough,  представники яких знаходяться кожного Понеділка і П'ятниці в  Українському хабі (Ukrainian Hub).

Наші колеги Ukrainian Events in London зробили відкритий посібник для Українців

Як подовжити дію паспорта дитині?
Подовжити дію паспорта дитини можна у Консульському відділі Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії за адресою 78 Kensington Park Road, London W11 2PL.
На подовження паспорту приймають кожного  дня з 15.00 до 16.00 (3.00-4.00pm) години в порядку "живої черги".
https://uk.mfa.gov.ua/ 

GOV.png

Алгоритм дій при переїзді в Сполучене Королівство з України

Ознайтомитися з алгоритмом дій перед і після приїзду у Сполучене Королівство ви можете на офіційному вебсайті країни.

bottom of page